zajímavá místa a příběhy v Úvalech a okolí...

Jeden z otců českého včelařství bydlel v Úvalech

23 komentářů
Doc. Ing. Dr. et MUDr. Antonín Schönfeld se narodil roku 1869 v obci Vraňany na Mělnicku. Studoval Lékařskou fakultu v Praze, a také Českou vysokou školu technickou. Stal tak nejen inženýrem agronomie,  ale i doktorem lékařství. Později doktorem věd a docentem oboru včelařství.

Antonín Schönfeld - zdroj: user.mendelu.cz

Od medicíny ho to ale táhlo k zemědělství a včelám. Pracoval na Ministerstvu zemědělství a byl jedním z otců zakladatelů Státního výzkumného ústavu včelařského, rybářského a hydrobiologického. Ve svých 50ti letech byl jmenován jeho prvním ředitelem. Včelařství byla jeho velká vášeň a dospěl k mnoha důležitým poznatkům. Vydal svoji vědeckou knihu Anatomie, morfologie včely medonosné, jež je jeho celoživotním výzkumným dílem. Učil na vysoké škole, byl členem vědecké rady Masarykovy akademie práce a za svůj život vychoval mnoho svých vědeckých následovníků.
V Úvalech bydlel v Havlíčkově ulici od roku 1924/25 až do své smrti v roce 1958. Možná jeho dům často míjite a přístě si vzpomenete.

dům, kde bydlel Antonín Schönfeld

 • Líbí se vám tento článek? Dejte nám o tom vědět...

23 komentářů :

 1. CBS will telecast The 53 Super Bowl Live on CBS Sports and on their sports app. You can buy a paid subscription to enjoy this big event of the year. Beside the official streaming you can enjoy live stream on social media like YouTube, Facebook and Twitter.

  Super Bowl LIVE exhibited by Verizon is the Atlanta Super Bowl Host Committee's allowed to the general population fan town, which will feature Atlanta's dynamic culture and music scene, highlighting shows created by GRAMMY Award-Winning Producer Jermaine Dupri. Super Bowl LIVE introduced by Verizon will be open from Saturday, January 26 – Saturday, February 2 at Centennial Olympic Park in downtown Atlanta.

  Together with Super Bowl Experience Driven by Hyundai, Super Bowl exhibited by Verizon will be the center point of fan vitality and energy paving the way to Gameday.

  OdpovědětVymazat
 2. The Oscars are here. Which movie will be the big winner when the statuettes are handed out this Sunday, February 24, 2019, starting at 8pm EST?
  Oscars Live
  Oscars 2019
  Oscars 2019 Live
  91st Oscars
  Academy Awards
  Oscar Awards
  Oscars
  Oscars Live
  Oscars 2019
  Oscars 2019 Live
  Academy Awards
  Oscar Awards

  OdpovědětVymazat
 3. A Big Clash Gonna Be Held On May 4 In 2019. IBF middleweight champion Jacbos is ready to face with WBC, WBA middleweight champion Canelo Alvarez. It will be held on Las Vegas, Nevada. Canelo Alvarez vs. Daniel Jacobs Fight Live Stream Is Not Available Like The Traditional Pay-Per-View Methode. Canelo Alvarez vs Daniel Jacobs Live Stream and Broadcasting Official Copy Right Taken By DAZN.

  OdpovědětVymazat
 4. Canelo Alvarez and Daniel Jacobs go
  Canelo vs Jacobs Boxing live Fight
  head-to-head May 4. Here's a full list of places to live stream the fight.

  OdpovědětVymazat
 5. watch Indy 500 live stream Online
  . Get Indianapolis 500 2019 Schedule, Tv Coverage Full live,

  OdpovědětVymazat